הקלטות

הקלטה היא רישום מידע קולי ו/או ויזואלי על גבי מדיה אלקטרונית או מכנית, למשל תקליט, מדיה מגנטית, קלטת שמע, מדיה דיגיטלית ועוד. מידע זה ניתן לשחזור כך שניתן לשמוע או להציג מחדש את המידע שהוקלט. עם זאת, איכותו של שחזור זה תלויה באיכות ההקלטה שנעשתה במקור.

 

הקלטות קול

הקלטת הקול הראשונה התקיימה כנראה בשנת 1860 באמצעות פונואוטוגרף – מכשיר שהניע עט שרשם קווים על סליל נייר בהתאם לצלילים שנשמעו. עם זאת, מכיוון שמכשיר זה נועד לרישום גרפי בלבד באמצעות יכולת הקלטה ללא יכולת השמעה – הוא אינו נחשב למכשיר הקלטה אלא למכשיר לרישום קול בלבד.

בהמשך המציא תומאס אדיסון (שאחת מהמצאותיו המפורסמות ביותר היא הנורה החשמלית) את הפונוגרף – מכשיר שכלל גליל מחומר רך (לרוב בדיל או שעווה) שעליו נחרטו חריצים שנקבעו ע"י לחץ האוויר הסביבתי, כלומר עוצמת הרעש. למכשיר זה הייתה יכולת הקלטה וכן יכולת הגברה אבל הוא לא הפך לנחלת הכלל. הסיבה העיקרית לכך הייתה העובדה שהיה קשה לייצר את גלילי ההקלטה באמצעי ייצור המוניים.

המצאת הגרמופון בשנת 1887 הביאה לשנוי כי היא לא עשתה שימוש בגלילים אלא בתקליטים – דיסקיות עגולות ושטוחות שבמרכזן חור. בתחילה התקליטים יוצרו מלאכה ובמהלך הזמן מויניל – מה שאפשר ייצור המוני ויחסית זול.

 

הקלטות מגנטיות 

הקלטות מגנטיות התחילו ב-1898 ונעשו תחילה על חוט פלדה ורק בהמשך על סרטים מגנטים. עם זאת, הרשמקול השימושי הראשון שהתבסס על טכנולוגיה זו הוצג רק ב-1935 והיא נחשבה לסודית. למשל, כוחות בעלות הברית לא היו מודעים לה עד סוף מלחמת העולם השנייה. לאחר סיום המלחמה נעשו בארה"ב שיפורים שונים בטכנולוגיה זו שהביאו לייצור קלטת השמע ב-1963.

קלטת השמע שימשה להקלטה להשמעה של מדיה קולית והפכה לפופולרית הודות ל-2 יתרונות: הממדים הקטנים שלה והשימוש הנוח. אמנם השימוש הנפוץ בה התחיל רק בשנת 1968, אבל הוא רק הלך וגבר עם השנים והתגבר בשנות ה-80 הודות להמצאת הווקמן – מכשיר השמעה קטן שכלל אוזניות שבעזרתן היה ניתן לשמוע מוזיקה בפרטיות בכל מקום.

 

הקלטות דיגיטליות

הקלטות דיגיטליות מאפשרות שמירה של קבצי אודיו בפורמט דיגיטלי שמאפשר ליהנות מיתרונות שונים, למשל יכולות ווקאליות כמו עיבוד קולות, סינון תדרים שאינם בטווח השמיעה האנושי וסינון רעשים, נוחות וידידותיות בהפצת הקול, שימוש קל, יכולת של אחסון מידע רב ועוד. הודות ליתרונות אלו יכולת השימוש במידה דיגיטלי הופכת לרחבה, פופולרית ונגישה.

5 תגובות בנושא “הקלטות”

 1. צהריים טובים לכולם
  אם כבר ביררתם בכמה חברות מקררים
  ולא מצאתם את המקרר שאתם צריכים לעסק
  אני ממליצה לכם לפנות לחברת דני גרין ובניו
  שם תמצאו את כל המקררים במחירים משתלמים
  לקבלת פרטי התקשרות היכנסו לקישור המצורף

 2. ערב טוב לכולם, מילר קלאב הוא מועדון אירועים הנחשק
  ביותר שכדאי מאוד להכיר כי הוא יהפוך למועדון אירועים
  החם של השנה! מיטב המומחים והצוות ישמחו לעמוד לשרותםכ
  ביום השמח שלכם!

 3. צהריים טובים לכולם
  אם אתם מחפשים חברה שמתמחה בניהול ותחזוק קמפיין בפייסבוק
  אני מציעה לכם לפנות לחברת High Web
  שיש להם המון ניסיון בתחום
  וידאגו לכם לטיפול שוטף כדי שתגיעו לקהל לקוחות גדול
  לקבלת פרטי התקשרות היכנסו לקישור המצורף

 4. אם אתם שואלים את איזו חברה מציעה לכם מלגזות טויוטה חדשות
  במחיר אטרקטיבי, צרו קשר עם חברת איציק שירותי מלגזות שנותנים
  לכם את השירות הטוב ביותר ובמחיר הכי משתלם. לבחירת המלגזה
  הרצויה לכם מהקטלוג שלהם לחצו על הקישור והתקשרו אליהם
  למידע נוסף.

 5. מנהלים אתר עסקי וצריכים לדעת איזה קידום אתרים אתם צריכים?
  צרו קשר עם חברת פרסום ישיר- חברות לקידום בגוגל שיוכלו לתת לכם
  מידע ושירותי פרסום איכותיים יותר. ככה מקדמים היום אתר עסקי בגוגל
  כמו שצריך. להרשמות נוספת ולפרטים נוספים לחצו על הקישור.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.